Kolajen İçeren Takviye Edici Gıda

850.00 ₺
Ürün Açıklaması

Son yıllarda kullanımı yaygınlaşan gıda takviyelerinden birisi olan kolajen, doku ve organlarda hem yapısal hem de işlevsel açıdan gerekliliklerin yerine getirilebilmesi için çok önemli bir protein türüdür. Kolajen insan vücudunda deri, kemik, kıkırdak gibi farklı yapılarda bulunan ve toplam vücut proteininin yaklaşık %25’ini oluşturan önemli bir proteindir. Özellikle bağ dokunun yapısında bol miktarda bulunan kolajen, dokuların birbirine bağlanmasını ve bir arada tutulmasını sağlar. Kolajenler aynı zamanda cildin elastik yapısının korunmasında önemli görevlere sahiptir. Gıda takviyesi olarak kullanımı uygun olan Tip 1 ve Tip 3 kolajen proteinleri kemikler, deri, tendon, kaslar, kıkırdak ve damar yapısında önemli miktarda yer alır. Tip 2 kolajen ise eklemlerde yer alan elastik kıkırdakta bulunur. Vücut açısından yüksek yararlılığı olabilmesi için hidrolize kolajenler olarak günlük alım dozu 10 g tercih edilmelidir. 

Ogansia Collagen Kolajen İçeren Takviye Edici Gıda ürünümüz hidrolize Tip 1, Tip 2 ve Tip 3 kolajen ve C vitamini içerir. Hidrolize kolajen tipleri ile deri, saç, tırnak güzelliğinizi ve iskelet sisteminizi destekleyebilirsiniz. İçerdiği C vitamini kolajen emilimini arttırmaya yardımcı olur. Aroma, tatlandırıcı vb. katkı maddeleri içermez. 

Kullanım Şekli: 11 yaş üzeri yetişkinler için günde 1 kez 1 saşe olarak gıda, su, süt ya da yoğurt ile karıştırılarak kullanılması tavsiye edilir. 

Uyarılar: Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. 11 yaş altındaki çocukların kullanması tavsiye edilmez. Tavsiye edilen günlük tüketim miktarını aşmayınız. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçmez. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumunda doktorunuza danışınız. İlaç değildir.